Aktuality

okresní kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou smyčc. nástrojů

V úterý 7. 3. 2023 se v ZUŠ Frýdek-Místek konalo okresní kolo soutěže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v komorní hře s převahou smyčcových nástrojů. Této soutěže se zúčastnily 2 soubory naší školy, kterého se zúčastnily dva soubory naší školy:

V II. kategorii soutěžilo „Malé trio“ ve složení Tereza Molinová (1. housle), Šimon Vondráček (2. housle) a Laura Hlávková (klavír). Terezka navštěvuje třídu p. uč. Ellen Klodové, Šimon chodí do houslí k p. uč. Jakubovi Kroczkovi a konečně Laura je pod vedením p. uč. Petra Vondráčka. Tito malí hudebníci zaujali porotu natolik, že nejenže se umístili na 1. místě s postupem do krajského kola, ale získali nejvíce bodů ze všech souborů v okresním kole a stali se tak laureáty soutěže!

Dalšími zástupci v V. kategorii za naši školu bylo „Šostakovič trio“ pod vedením p. uč. Ellen Klodové. David Wrzecionko (1. housle), Filip Hulboj (2. housle) a Sabina Wrzecionková (klavír) rovněž podali skvělý výkon a svou interpretací si zajistili také 1. místo s postupem do krajského kola, které proběhne koncem března v ZUŠ Bohumín.

Všem žákům a jejich učitelům gratulujeme!