90 let města Třince

V pátek 13. srpna 2021 se v kulturním domě Trisia konal slavnostní galavečer u příležitosti 90 let povýšení Třince na město. Cenami statutárního města Třince bylo oceněno celkem 9 osobností z oblasti kultury, sportu, vědy sociálních věcí či rozvoje regionu apod. Jednou z oceněných byla také Alena Kostková, dlouholetý pedagog ZUŠ Třinec.

Na doprovodném programu večera se podíleli téměř výhradně žáci, bývalí žáci a učitelé naší školy. Účinkovali Markéta Konvičková, Albert Černý, Beata Hlavenková, žákyně Ellen Bolek a Izabela Bolek a další. Sólisty doprovázel  hudebního orchestr tvořený převážně  pedagogy a bývalými žáky ZUŠ Třinec, a to pod vedením ředitele školy Jiřího Zabystrzana. Celý večer moderoval Petr Šiška.

(fotografie: Marek Džupin)