Aktuality

70 let ZUŠ Třinec

ZUŠ Třinec slavila 70 let od svého založení! Toto jubileum oslavili společně s vyprodaným divadelním sálem KD Trisia také absolventi a bývalí žáci školy, kteří se významným způsobem prosadili ve svém uměleckém oboru, a celá řada dalších pozvaných hostů! Na pódiu se tak vystřídali jak umělci z klasické hudby, tak interpreti žánru pop, jazz apod.

V klasické části zazpívala sopranistka Anna Butkiewicz s klavírním doprovodem Ireny Szurmanové. Ze součastných pedagogů dostali příležitost vystoupit saxofonista Lukáš Kolek (s klav. doprovodem Adama Farany) a trumpetista Tomáš Kaleta (s korepeticí klavíristky Daniely Workové). V závěru první části koncertu se sešli pedagogové naší ZUŠ společně s učiteli ZUŠ Bratislava, ZUŠ Český Těšín a PSM Jastrzębie-Zdrój. Tento unikátní mezinárodní orchestr doprovodil pod uměleckým vedením violisty Pavla Peřiny klavíristu Jaromíra Klepáče. 

https://www.youtube.com/watch?v=D43inKOJIjk

Po přestávce si na své přišli milovníci modernějších žánrů. Doprovod sólistů obstaral bigband pod uměleckým vedením Vlastimila Šmídy. Sólově vystoupili zpěváci Noemi Macura, Tereza Anna Mašková, Markéta Konvičková, Albert Černý či Renata Drössler. Zaujala také dvojice Dorota Barová (violoncelo,zpěv) a Beata Hlavenková (klavír). V kapele či bigbandu se pak objevili špičkoví interpreti, bývalí žáci naší školy, jako např. Michal Šupák, Zbigniew Kaleta, Michal Worek, Erich Ciompa, Veronika Lukešová a mnoho dalších. 

https://www.youtube.com/watch?v=OcMbA5PSPzY&t=2107s

V době mezi oběma částmi koncertu mohli návštěvníci shlédnout výstavu dobových fotografií a dokumentů z historie 70 let ZUŠ Třinec, připravenou Beatou Martinkovou. K vidění a slyšení byla také celá řada dalšího doprovodného programu v režii žáků naší školy.

http://www.ihorizont.cz/kultura/32537-zuska-slavila-sedmdesat-a-bylo-to-paradni